Výhody konsolidace půjček

5. 6. 2017

Výhody konsolidace půjček

Jistě už jste někdy pojem konsolidace půjček slyšeli, ale možná přesně nevíte, co znamená, co obnáší a proč byste se konsolidací půjček měli zaobírat, pokud máte několik úvěrů. Co tedy vlastně ta konsolidace půjček znamená? Konsolidace je tzv. sjednocení všech půjček, které máte, jen do jedné jediné půjčky.
 
To znamená, že jestliže máte několik úvěrů u různých společností, musíte si hlídat termíny splátek, rozesílat peníze na mnoho účtů společností a stejně tak platíte za každou půjčku jiný - často nevýhodný - úrok. To je docela nepříjemné, zbytečně to zabírá čas a také ubírá peníze - díky konsolidaci půjček totiž můžete ušetřit nemalé peníze!
 

Výhody konsolidace půjček

Proces konsolidace půjček je výhodný ve většině situací, a to hned z několika příčin. První je, že si nemusíte hlídat termíny a data splatnosti jednotlivých půjček, abyste náhodou některou z nich neuhradili se zpožděním - po konsolidaci byste totiž měli jen jednu půjčku s jedním termínem splatnosti.
 
Druhým, také velmi oblíbeným důvodem pro konsolidaci půjček je, že i placení jedné zkonsolidované půjčky jednodušší - místo rozesílání pravidelných splátek půjčky na jednotlivé účty všem společnostem, u kterých máte půjčky sjednány. Po konsolidaci budete zasílat jen jednu jedinou platbu na účet té insituce, u které si konsolidaci půjček zařídíte, na kterou si můžete také dát v bance trvalý příkaz.
 
Pokud se chcete vyvázat ze smlouvy o některé z vašich půjček, budete patřit k těm, kteří konsolidaci půjček využívají z tohoto oblíbeného důvodu. Vyvázat ze smlouvy o půjčce se můžete chtít třeba kvůli nevýhodnému úroku, či protože se Vám nelíbí parametry a podmínky půjčky. Půjčky se lze totiž kromě úplného splacení (na které nemusíte mít aktuálně peníze) můžete zbavit (resp. vyvázat se ze smlouvy o půjčce) právě konsolidací půjček, která Vám v tom snadno a rychle pomůže.
 
Dalším významným důvodem pro konsolidaci půjček je ten, kdy nejste schopni některou ze svých půjček splácet dle dohodnutých podmínek - třeba kvůli vysokému úroku, nedostatečným příjmům apod. V této situaci může být řešením právě konsolidace půjček, protože díky ní můžete získat výhodnější úrokovou sazbu půjčky, nižší pravidelnou splátku půjčky a další výhody své půjčky po konsolidaci.
 

Hlavní důvod konsolidace půjček

Kromě důvodů zmíněných výše, musíme uvést také ten nejhlavnější, a to ten, že díky konsolidaci všech svých půjček si můžete zařídit jednu natolik výhodnou půjčku, že předčí v podmínkách všechny dosavadní. Z několika nevýhodných půjček Vám tak zbude pouze jediná, u které budete mít např. velmi nízký úrok, stejně jako výhodné podmínky splácení, nižší měsíční splátku nebo delší dobu splatnosti a další bonusy. Nejen, že se Vám tak bude snáze každý den usínat, protože budete vědět, že svou půjčku bez stresu a bez problémů vždy každý měsíc ze svých výdajů zaplatíte, ale hlavně také ušetříte peníze!
 

Chcete pomoci s konsolidací?

Firmy a instituce, jež konsolidaci půjček nabízejí (což jsou víceméně všechny banky a některé nebankovní společnosti), často ke konsolidaci berou jen půjčky od známých poskytovatelů (bankovních i nebankovních), ale půjčky od menší firem a krátkodobé mikro půjčky do konsolidace nezahrnují a často do konsolidací nelze zahrnout ani hypotéku, protože ta je většinou vždy samostatným úvěrem.
 
Nicméně v situaci, že Vám hrozí, že byste se kvůli neschopnosti splácet některou (nebo více než jednu) ze svých půjček mohli dostat do problémů (např. dluhů, exekuce apod.), jednejte rychle a konsolidaci půjček si vyřiďte co nejdříve! Kdybyste se totiž dostali do problémů a došlo by k zapsání Vašeho jména do registru dlužníků, sjednání konsolidace už by bylo problematičtější, ne-li nemožné a museli byste si pak půjčku brát třeba za méně výhodných podmínek už jako problémový klient s dluhy. 
 

Jestli si se svou konsolidací nevíte rady, poraďte se bezplatně s některým z našich nezávislých odborných poradců, kteří se pohybují po celé České republice. Stačí nám napsat skrze kontaktní formulář a my Vám doporučíme toho, který je Vám nejblíže.

 

 

Název půjčky:8000 bezúročně
Výše půjčky:1 000 - 8 000 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:Tesco půjčka
Výše půjčky:20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:36 - 84 měs.
Název půjčky:Ferratum půjčka
Výše půjčky:500 - 10 000 Kč
Splatnost:7 - 45 dní
Název půjčky:Omega půjčka
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:Click Credit
Výše půjčky:1 000 - 5 000 Kč
Splatnost:30 dní
Název půjčky:Kredia půjčka
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:15 - 30 dní
Název půjčky:AsisTeam
Výše půjčky:100 000 - 3 000 000 Kč
Splatnost:12 - 300 měs.
Název půjčky:YES půjčka
Výše půjčky:10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:84 měs.
Název půjčky:Kesh půjčka
Výše půjčky:20 000 - 700 000 Kč
Splatnost:12 - 120 měs.
Název půjčky:CreditOn půjčka
Výše půjčky:500 - 20 000 Kč
Splatnost:1 - 30 dní

Rychlá půjčka bez úroků online existuje a máte ji na dosah! ...více

2.6.2017

Před podepsáním smlouvy o půjčce byste měli dobře vědět, co bude následovat a kolik zaplatíte, když svou půjčku nebudete včas splácet! ...více

17.7.2017

Internet nabízí šikovné nástroje jako srovnávač půjček online a kalkulačka půjček online, díky nim kvůli půjčce nemusíte vyjít z domu, ale srovnání půjček si uděláte přes internet a vyberete si výhodnou půjčku online! ...více

11.7.2017