Splaťte svou půjčku levou zadní!

23. 6. 2017

Splaťte svou půjčku levou zadní!

Už máte své peníze z výhodné půjčky a teď Vás čeká důležitý krok - půjčku splatit! Poradíme, jak to udělat levou zadní, a to ať už jde o splacení půjčky krátkodobé (a tedy jednorázové splacení) a nebo dlouhodobé pravidelné splácení půjčky.
 

Krátkodobá nebo dlouhodobá půjčka

Je jedno, jestli jste si vzali krátkodobou půjčku s jednorázovou splátkou (např. mikro půjčka na 30 dní), nebo půjčku se splatností několik měsíců nebo dokonce let (např. hypotéku), tak jako tak, splacení půjčky a jednotlivých splátek by mělo vždy probíhat ve smluveném termínu daném smlouvou o půjčce, a také formou, jež je také napsána ve smlouvě o půjčce, tedy buď hotově do rukou obchodního zástupce poskytovatele půjčky, nebo na jeho bankovní účet.
 
Když budete zasílat splátku půjčky na bankovní účet, nesmíte zapomenout na důležité parametry, jsou jsou variabilní symbol, konstantní symbol, poznámka pro příjemce a hlavně neudělejte překlep v čísle bankovního účtu příjemce. To by mohlo způsobit problémy a také zpoždění splátky půjčky.
 

Proč splácet půjčku včas a bez problémů?

Prvním důvodem je samozřejmě to, že jste ze zákona povinni půjčku splatit v termínu ujednaném smlouvou o půjčce, kterou jste podepsali. Nicméně včasné splacení půjčky Vám u nebankovních společností často poskytne možnost vzít si další půjčku buď na delší období, s nějakým bonusem navíc, například levněji, či si dokonce půjčit v další půjčce vyšší sumu peněz, za což jistě budete vděční!
 
Proto si na svém bezproblémové splácení půjčky určitě dejte záležet. Nebankovní poskytovatelé ve Vás tak totiž budou mít větší důvěru, už pro ně nebudete rizikový klient, ale budou vědět, že jste bezproblémoví a důvěryhodní a své závazky splácíte, proto Vám pro další půjčku rádi nabídnou výhodnější podmínky nebo Vám půjčí vyšší sumu peněz.
 
Dále pak je důvodem pro včasné splacení půjčky to, že jinak byste přišli o výše zmíněné výhody pro další půjčky u dané společnosti, ale hlavně budete platit sankce a úroky z prodlení. Ty bývají i u velmi výhodných půjček většinou velmi vysoké a nevýhodné.
 
Kromě toho se můžete dostat do registru dlužníků, pokud v něm ještě uvedeni nejste, případně se dostanete do kolečka neustálých půjček a lepení dluhů, ze kterého není snadné se vymotat a budete v něm zacyklení ještě dlouho.
 

Připravte se na splacení půjčky včas

Hlavním krokem k úspěšné první splátce Vaší půjčky a také k celkovému splacení půjčky na konci doby splatnosti je tento - promyslet si výši jednotlivých splátek ještě před sjednáním půjčky. To se samozřejmě týká půjček s dobou splatnosti v řádech měsíců, nikoli těch s jednorázovou splátkou (např. půjčka před výplatou apod.).
 
V této chvíli byste si totiž měli vypočítat, jakou částku jste schopni pravidelně např. každý měsíc dávat na splátku půjčky a podle toho si pak nastavit dobu splatnosti půjčky. Když si ji nastavíte na příliš krátkou dobu, výše měsíční splátky bude vysoká. Když si dobu splanosti nastavíte na dlouho, sice měsíční splátka bude nízká, ale zase zaplatíte více na úrocích.
 
Jestliže si nejste zcela jisti, jak přesně si parametry půjčky nastavit, zkuste se poradit s námi - rychle, bezplatně a v pohodlí Vašeho domova Vám poradíme a pomůžeme s výběrem i sjednáním půjčky a vyjednání výhodných podmínek půjčky.
 
Úvahu, kolik můžete měsíčně věnovat na splátku můžete udělat jednoduchým sepsáním všech výdajů Vaší domácnosti za měsíc a jejich porovnáním s Vašimi příjmy. Nikdy byste neměli mít rozpočet napnutý způsobem, aby na splátku půjčky zbývalo jen sotva.
 
Ve svém rozpočtu si nechejte dostatečnou rezervu na nečekané a neplánované výdaje, jako např. když se Vám příjem sníží poruše auta, dlouhodobé nemoci a platbám za léky, nebo budete muset platit instalatéra v případě havárie a obdobné neplánované platby. Tuto dostatečnou rezervu byste měli mít také pro případ, že např. přijdete o zaměstnání, což se určitě může stát. Vaše rezerva by měla pokrýt výdaje Vaší domácnosti (tedy včetně splátky půjčky) nejméně po 3 měsíce, nejlépe pak až po 6 měsíců, to je pravidlo doporučované finančními odborníky.
 

Název půjčky:Mutuo půjčka
Výše půjčky:1 000 - 5 000 Kč
Splatnost:22 - 22 dní
Název půjčky:JKL půjčka
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:21 dní
Název půjčky:Triangl půjčky
Výše půjčky:10 000 - 30 000 Kč
Splatnost:12 - 24 měs.
Název půjčky:XS půjčka
Výše půjčky:3 000 - 9 000 Kč
Splatnost:3 - 3 měs.
Název půjčky:Kredia půjčka
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:15 - 30 dní
Název půjčky:CreditKasa
Výše půjčky:1 000 - 20 000 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:LB BW
Výše půjčky:50 000 - 500 000 Kč
Splatnost:12 - 60 měs.
Název půjčky:Click Credit
Výše půjčky:1 000 - 5 000 Kč
Splatnost:30 dní
Název půjčky:Credit Komfort
Výše půjčky:100 000 - 3 000 000 Kč
Splatnost:12 - 72 měs.
Název půjčky:MK Credit
Výše půjčky:10 000 - 600 000 Kč
Splatnost:48 měs.

Poradíme Vám hned několik tipů, jak můžete ušetřit na půjčce! A to díky několika základním krokům, které Vám nezaberou skoro žádný čas, ale pomohou Vám ve výsledku k výhodnější půjčce! ...více

29.8.2017

Proč je vhodné si půjčky porovnat online? Co tím získáte a kolik ušetříte? ...více

13.4.2017

Rádi byste si půjčili, ale nevíte, který typ půjčky si vybrat? Napoví Vám náš článek! ...více

7.6.2017