Půjčka - dvakrát měř a jednou půjčuj!

29. 5. 2017

Půjčka - dvakrát měř a jednou půjčuj!

Domluvit a zařídit si půjčku a získat tak peníze na cokoli potřebujete je dnes poměrně jednoduchá záležitost. Firmy nabízejí první půjčky zdarma nebo půjčky do hodiny, a peníze tak můžete mít na ruce už během krátké chvíle. Navíc se to mnoha lidem jeví jako bezproblémové - přeci se půjčku zase chystáte splatit a nehrozí Vám tak žádné nebezpeční.
 
Nicméně nic není dál od pravdy - půjčka je klíčové životní rozhodnutí, ať už ta velká (např. hypotéka), nebo ta malá (jako mikro půjčka pro dlužníky). Při splácení půjčky se totiž mohou vyskytnout různé situace, které Vaše splácení půjčky ohrozí, a Vy se tak můžete dostat do nemalých problémů, stát se dlužníkem a dostat zápis v registru dlužníku, nebo se dostat do exekuce a následně insolvence. A nemalou šanci také máte narazit na podvodníky, kteří Vám nejen nepůjčí, ale ještě Vás oberou.
 

Doopravdy potřebujete půjčku?

Jestliže si půjčit opravdu chcete, měli byste zhodnotit, zda opravdu potřebujete peníze. Víme, že to není snadné, ale měli byste tomu věnovat dostatek času a nejednat zbrkle a v rychlosti pod vidinou rychlého získání peněz. Peníze byste si měli půjčit pouze v momentě, když jde o půjčku na důležité věci, které mají dlouhodobý přínos pro Vás a Vaši rodinu a ve kterých nejde o pouhý rozmar a touhu, ale které Vám budou sloužit delší dobu (např. hypotéka, půjčka na automobil). Půjčka na spotřební věci jako jsou mobilní telefon, nová sedačka, nákup jídla na oslavu narozenin atd., zpravidla není dobré rozhodnutí - sice Vám krátce udělá radost, ale nebude Vám dlouhodobě přinášet užitek.
 

Kde je vhodné si půjčit?

Platí, že - samozřejmě když máte tu možnost - je nejlepší půjčit si v rodině nebo u blízkých přátel. Některým lidem se to může zdát jako nedobrý nápad, protože se říká, že peníze mají neblahý vliv na vztahy a kazí je nevratně. Ovšem vězte, že ve většině případů rodina a blízcí přátelé drží při sobě a rádi si vypomůžou, když je jejich blízký v problémech. Navíc máte jistotu, že Vám nehrozí riziko nepříjemností při zpoždění Vašeho splácení – s rodinou se vždy domluvíte bez sankcí a smluvních pokut a úroků z prodlení a také, že na Vás pravděpodobně nepošlou exekutora a dají Vám žádný nebo výhodný úrok.
 

Jak se vyhnout povodníkům a jejich podvodným praktikám?

Jestliže Vám v rodině ani mezi přáteli nepůjčí, zbývá Vám možnost půjčit si finance u banky nebo nebankovních poskytovatelů půjček. Banky jsou věrohodné vždy, tam není o čem diskutovat, jsou přísně kontrolované zákonem a Českou národní bankou, takže si žádné podvody dovolit nemohou. Ovšem takového poskytovatele půjčky si musíte dobře prověřit – mnoho nebankovních společností praktikuje tzv. podvodné praktiky a s jejich půjčkou se pojí příliš vysoké poplatky a vysoký úrok, případně nefér podmínky jako placené telefonní linky, vysoké úroky z prodlení nebo poplatky za půjčku předem. Neberte si půjčku od první poskytovatele, která se Vám bude jevit jako výhodná, ale řádně a důkladně si porovnejte několik půjček, ideální je k tomu nástroj srovnávač půjček online, který je nezávislý a podvodníci v něm zahrnutí nejsou, tj. srovnávač půjček, jako je ten náš! Jestliže si nejste jistí výběrem své půjčky a chcete poradit, určitě se nám ozvěte - my Vám poradíme bezplatně - zdarma a jsme nezávislí!

Název půjčky:ReRum půjčka
Výše půjčky:500 - 15 000 Kč
Splatnost:7 - 30 dní
Název půjčky:Everyday plus
Výše půjčky:100 - 35 000 Kč
Splatnost:61 dní - 12 měs.
Název půjčky:Provident půjčka
Výše půjčky:3 000 - 130 000 Kč
Splatnost:3 - 36 měs.
Název půjčky:Era půjčka
Výše půjčky:20 000 - 800 000 Kč
Splatnost:12 - 96 měs.
Název půjčky:Zaimo
Výše půjčky:25 000 - 108 000 Kč
Splatnost:12 - 48 měs.
Název půjčky:Smart půjčka
Výše půjčky:5 000 - 70 000 Kč
Splatnost:13 - 16 měs.
Název půjčky:Švýcarská půjčka
Výše půjčky:3 000 - 7 000 Kč
Splatnost:10 - 30 dní
Název půjčky:Click Credit
Výše půjčky:1 000 - 5 000 Kč
Splatnost:30 dní
Název půjčky:Otrino Invest
Výše půjčky:15 000 - 30 000 Kč
Splatnost:1 dní - 36 měs.
Název půjčky:Cool Credit
Výše půjčky:1 000 - 15 000 Kč
Splatnost:5 - 30 dní

Když chcete půjčku, pak zajisté chcete výhodnou půjčku, že? Pak pro Vás máme několik rad pro to, kde takovou výhodnou nebankovní půjčku najít, pojďme se na ně společně podívat v našem článku Kde najít výhodnou půjčku! ...více

1.9.2017

Před podepsáním smlouvy o půjčce byste měli dobře vědět, co bude následovat a kolik zaplatíte, když svou půjčku nebudete včas splácet! ...více

17.7.2017

V posledních letech se s nebankovními poskytovateli půjček roztrhl pytel. ...více

16.6.2017